Jaki rodzaj poduszki ortopedycznej.

Poduszka ortopedyczna B4 jest niezwykle ważnym czynnikiem higieny pleców, ale w spełnieniu tej funkcji najistotniejsze jest odpowiednie jej dopasowanie do jednostkowych potrzeb użytkownika. Przy odpowiednim wyborze, profilowane poduszki, nazywane również poduszkami anatomicznymi stanowią najwłaściwsze podparcie dla kręgów w odcinku szyjnym w trakcie wielu godzin snu.

Decydując się na poduszkę anatomiczną trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej wysokość. Pacjenci śpiący na boku o nie zbyt szerokich ramionach powinni kupić poduszkę niższą niż osoby o ramionach szerszych. Osoby śpiące w pozycji na wznak powinny korzystać z poduszek o niższym profilu, niż osoby śpiące na boku. W położeniu na plecach fantastycznie wykazują się poduszki ergonomiczne z podcięciem na środku, które idealnie stabilizują głowę. Istotny problem pojawia się, gdy zasypiamy na brzuchu. Jest to pozycja najmniej korzystna dla kręgów szyjnych i w takim przypadku poduszka profilowana musi być kategorycznie bardziej płaska i miękka. Śniąc w pozycji na brzuchu nie powinno się korzystać z poduszek profilowanych, za wyjątkiem tych, które są rekomendowane dla takiej pozycji snu.

Czytaj więcej na- jak spac.pl

Oprócz kształtu i wielkości poduszki ergonomicznej niezwykle ważny jest typ i jakość tworzyw wykorzystanych do jej produkcji. Poduszki ergonomiczne wykonywane są najczęściej z tworzyw termoelastycznych (kształtujących swą giętkość pod wpływem wzrostu temperatury ciała są poduszki zapamiętujące kształt), z lateksu (materiał pozyskiwany z soku mlecznego roślin kauczukowych) oraz z zwykłych pianek poliuretanowych.

I tutaj pojawia się problem jakości. Niestety tanie poduszki ortopedyczne nie zawsze wykazują się odpowiednią rozciągliwością, zazwyczaj są zbyt twarde, i zamiast likwidować napięcia mięśniowe, powodują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki ortopedyczne, lepiej dobrane, zapewniają umięśnieniu szyi i ramion pełen relaks, poprawiają jakość spania, niwelują chrapanie oraz zmniejszają ból w obrębie szyi i barków.

Nabycie dobrej poduszki ergonomicznej niestety za każdym razem związany jest z niemałym wydatkiem i można obiektywnie stwierdzić, że jest to ich jedyna wada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *